İnci Haseki

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Vekili


İnci Haseki

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Vekili

İnci Haseki UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne Mayıs 2016’da katıldı. Öncesinde 18 yıl bankacılık sektöründe çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. Son pozisyonunda Dubai'de yerleşik olarak uluslararası bir bankanın Orta Doğu Bölgesi Kredi Kartları Bölüm Başkanı görevini yürüttü.

Bundan önce Türkiye, Macaristan ve ABD gibi farklı ülkelerde Citibank için çalıştı. İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak Türkiye'ye geri dönmeden önce, altı yıl boyunca Macaristan'da bireysel bankacılık alanında kredi kartlarından sorumlu olarak çalıştı. Citibank'ta ayrıca “Küresel Yetenek Programı”na seçildi ve bankanın New York merkezinde görev aldı. Kariyerine Siemens'te Orta Asya iş geliştirme bölümünde başladı ve ayrıca Almanya'da da görev üstlendi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nde yüksek lisans ve İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nde İşletme ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi alanında çift anadal sahibidir.

Dikkatle oluşturulmuş içeriği ile Kızılay Talks Konferansının, insani yardım alanında hayırseverlik anlayışını geliştirmeye yardımcı olacağını düşünüyorum. Bu konferans ayrıca, özel sektör ile birlikte geliştirilen ortaklıklara yeni bakış açıları getirecektir.